Kütteseadmed

Teenused

MESS EHITUS JA SISUSTUS 2014
16.10-18.10 Tartus

Mess Ehitus ja Sisustus rõhub energiasäästlikkusele ja keskkonnateadlikkusele!

OÜ Cerbos osaleb messil Eesti ehitab 16.oktoobrist - 18.oktoobrini 2014 Tartus
AS Tartu Näitused messikeskus, Fr. R. Kreutzwaldi 60, Tartu 51014

Leiate meid messil boksist A8


Neljapäev, 16. oktoober kell 11.00-18.00
Reede, 17. oktoober kell 10.00-18.00
Laupäev, 18. oktoober kell 10.00-16.00

MESS EHITUS JA SISUSTUS 16.oktoobrist - 18.oktoobrini 2014

 

Tartu ehitusmessi tänavused seminarid ja nõukojad rõhuvad energiasäästliku mõtteviisi propageerimisele ning tutvustavad laialdasemat alternatiivenergia kasutamist.

 

Ehitusmessil jagatakse varasemate aastatega võrreldes rohkem praktilisi nõuandeid korterelamute soojustamisel. Ettekanded puudutavad ka ehitusjärelvalvet ja kontrolli. „Üks sõnum on see, et üldise teadlikkuse tõusuga õnnestub inimestel tulevikus vältida ehituses vigu. Mitmed lektorid räägivad sellest millised on tüüpilised ehitusvead ning kuidas need avaldavad hilisemat mõju ekspluatatsioonile. Sageli püütakse ehituse käigus kokku hoida raha ja läbi ajada odavamate vahenditega. Hiljem maksab see valusalt kätte ja praagi kõrvaldamiseks peab välja käima oluliselt rohkem raha“, kommenteeris teemat ehitusmessi projektijuht Anders Urbel. „Seepärast ootamegi seminaridele rahvast aktiivselt kuulama ja asjatundjatelt nõu küsima“.

 

Palju räägitakse tänavu päikeseenergiast. Seda saab aktiivselt kasutada nii kodudes kui büroohoonetes. Paari viimase aastaga on eestlased avastanud päikesepaneelid, mis näiteks Kesk- Euroopas on suurt poolehoidu võitnud. Mitmed ettekanded räägivad ka energiatõhususest ja päikeseküttest koduse vee soojendamisel. 17. oktoobri seminaridel räägivad asjatundjad uue ajastu kortermajade ventilatsiooniseadmetest. Veel kõneldakse kaugküttest ja antibakteriaalse ventilatsioonitorustiku kasutuspraktikast Eestis. Messi viimase päeva loengud keskenduvad üldisele energiasäästlikkusele ja maasoojuspumpade kasutamisele. Rohkem kui varasematel aastatel propageeritakse tänavusel messil energiasäästlikku mõtteviisi.

 

Anders Urbel
Messi projektijuht

 

 

AS Tartu Näitused messikeskus, Fr. R. Kreutzwaldi 60, Tartu 51014


Vaata asukohta kaardil suuremalt