Keemia

Teenused

Soojusvahetusvedeliku kontsentraat Polartherm E Vaata suuremalt

Soojusvahetusvedelik 10 l. Polartherm E

307956

Polartherm E on veega segatav etüleenglükoolipõhine külmakindlust tagav soojusvahetusvedeliku kontsentraat, mis sisaldab spetsiaalseid soojusvahetussüsteemidele sobilikke pikaealisi orgaanilisi korrosiooni vähendavaid inhibiitoreid

Rohkem infot

Toode tellimisel. Võta ühendust: +372 5827 4244

38,90 € .

Rohkem infot

Büroode, elamute kütte- ja ventilatsioonisüsteemidele, kliimaseadmetele, külmhoidlatele, liuväljadele, vedelikjahutitele, serverite jahutussüsteemidele, päikesepaneelidele, kiirguskütteseadmetele, muudele üksik- või kombineeritud kütte- ja jahutussüsteemidele. Samuti kombisoojusenergiajaamadele, (maa)soojuspumpadele, statsionaarsetele generaatoritele ja mootoritele, laevamootoritele, statsionaarsetele mootoritele, kompressormootoritele jpm.

Polartherm E pakub väga head soojusvahetusvõimet ja korrosioonikaitset nii terasest-, värvilisest metallist, kui ka plastikust süsteemidele. Vältima peab aga kokkupuudet tsingiga (Zn) ja seda sisaldavate kattematerjalide ja sulamitega.

Polartherm E tuleb segada enne kasutamist veega. Segamisel on soovitatav jälgida, et oleks tagatud külmakindluse varu min 10% üle maksimaalse külmumistemperatuuri, millistes oludes süsteem võib töötada. Minimaalne Polartherm E sisaldus võib olla 30% vol, mis annab külmakindluse -17 °C. See võib aga olla ebapiisav juhul, kui tsirkulatsioon süsteemis katkeb.
Õige kontsentratsiooni tagamisel on parimal moel kaitstud metallide korrosioon ja takistatud bioloogilise elukeskkonna teke. Eesti oludes on soovitatav kasutada vähemalt 40% lahust, mis annab külmakindluse -26 °C.

Polarherm E eeliseks on silikaatide ja fosfaatide puudumine, hea kättesaadavus ning pikk ekspluatatsiooniiga.

Kanister 10 l

KASUTUSJUHEND