Kuidas valida põrandaküttetoru?

Maju ehitatakse aastakümneteks ja aastasadadeks. Ka paigaldatavad torud, sh põrandaküttetorud jäävad sinna pikkadeks aastakümneteks. Seega on põrandaküttetoru valik väga oluline, et poleks põhjust hakata hiljem näiteks betoonist konstruktsioone uuesti lõhkuma.

Esiteks tuleb arvesse võtta konstruktsiooni, kuhu toru paigutatakse - kas võimalik kuivpaigaldus või märgpaigaldus.
​​​​​​Teiseks soovitame uurida kindlasti toru omadusi ja kasutusiga.
Kolmandaks tootja ja pakkuja usaldusväärsust, kogemust ning toodete sertifikaate.

Mida põrandaküttetoru omaduste puhul jälgida?

Mitme kihiline? Uponori torude pakkumisel on nii 3-kihilised kui 5-kihilised torud. Kinnises põrandakütte süsteemis on 5-kihiline kaitstud hapnikutõkkekihiga toru väga oluline. Välimine kiht takistab niiskuse jõudmist hapnikutõkkekihini, mis niiskuse tõttu võib oma hapnikutõkkeomadused kaotada ja hapnik difundeerub torudesse ning põhjustab korrosiooni. Samuti kaitsevad välised kihid hapnikutõkkekihti füüsiliste vigastuste eest.

Suur erinevus tulenebki sellest, et 3-kihilisel Uponori torul on mehaaniliselt õrn hapnikutõkkekiht väliseks kihiks. See on väga lihtsasti vigastatav transpordi ja paigaldamise käigus kui ka niiskuse tõttu. Nii saab hapnik küttevette imbuda ja korrosiooni tekitada.

Painduvus. Hea painduvus muudab paigaldamise oluliselt lihtsamaks ja kiiremaks. Eriti oluline on see madalatel temperatuuridel paigaldamisel (PE-Xa võimaldab külmakraadidega paigaldust).
PE-Xa puhul on võimalus ka soovimatuid painutusi või vigastusi hiljem taastada.

Millisest materjalist toru valida?

Suures plaanis sobivad põrandakütteks võrdselt mõlemad - nii PE-Xa kui PERT Uponori torud. Mõlemad on polüetüleenitud ja Uponori torude puhul on nii PE-Xa kui PERT torud 5-kihilised.

PE-Xa kasuks räägib tema elastsuse ja seega hea painduvuse säilimine ka miinuskraadidega paigaldamisel erinevalt PERT torust.
PERT toru on aga hinnalt soodsam. 

Küsimuste korral võite alati meie poole pöörduda!

Osta põrandaküttetoru siit »