Pelletid - puhas ja looduslik kütteaine

Pelletid

Pelletid ehk puidugraanulid on puhas ja looduslik kütteaine, mida toodetakse saepuru ja höövlilaastude kokkupressimisel. Pelletid on kujult 6 või 8 mm läbimõõduga, umbes 1-3 cm pikkused silindrikujulised pulgakesed. 

Pelletid ei sisalda sünteetilisi lisaaineid, pelleteid hoiab koos puidus leiduv looduslik kleepaine ligniin. Pelletite põlemisel eralduv süsihappegaas on tasakaalus puude poolt tarbitud süsihappegaasiga ning see ei suurenda kasvuhooneefekti, mis kaasneb fossiilsete kütuste kasutamisel. 

Pelletiküte on mugav asendus gaasi-, elektri- või õliküttele, olles samal ajal märksa soodsam ja keskkonnasõbralikum. Pelleteid kasutatakse selleks spetsiaalselt mõeldud pelletikateldes ja pelletikaminates. Pelletid leiavad kasutust nii kodumajapidamises kui ka tööstuslikes automaatsüsteemides. Pelletitega kütmine pole mitte lihtsalt keskkonnasõbralik vaid hoiab märgatavalt kokku ka küttekulusid (vs õli, elekter jm)!

Milline pellet sobib?

  • Pikkus kuni 25 mm
  • Läbimõõt 6-8 mm
  • Premium - tüüpi (mitte tööstuslik)

Pelletite ostmisel tuleb jälgida, et pelletite hulgas ei oleks üle 30 mm pulki (põleti ummistumise oht). 
Kvaliteetsel pelletil on madal tuhasus (pelletipõletit / katelt peab harvem puhastama) ja kõrge kütteväärtus (annab sama koguse juures rohkem soojust võrreldes odavamate, "tööstuslike" pelletitega). 
Pelleteid tuleb hoida kuivas ja tuulutatavas ruumis.

Kvaliteetse pelleti kasutamine aitab tagada kütteseadme pikaajalise häirevaba töö.

Loe lisaks: 

pelleti- ehk graanulküte >> 

üleminek pelletiküttele >>